Tarihçe

KILIÇLAR A.Ş. , kullanım dışı olan metal ve metal dışı bir çok ürünün tekrar üretim süreçlerine kazandırılması amacıyla geri dönüşüm faaliyeti göstermektedir. 1987 yılında faaliyete geçen ve kuruluşundan itibaren sektöre getirdiği yeniliklerle hizmet kalitesini geliştiren KILIÇLAR A.Ş, Türkiye ve dünya pazarında kendisine kalıcı bir yer edinmiştir.

Merkezi Pınarbaşı' da olan Kılıçlar A.Ş, Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde oluşturulmuş şube ağıyla, demir ve demirdışı metaller olmak üzere, toplama ve işleme hizmeti vererek, her geçen sene artan bir kapasiteyle ülkemize hizmet etmektedir. Türkiye çapındaki şubelerimizden gelen geri dönüşümlü malzemeler sahamızda toplandıktan sonra türlerine göre ayrılıp işlenir ve tekrar ekonomiye kazandırılır.

Ülkemiz ekonomisinin gelişebilmesi adına hurda alımı ve satımı doğrultusunda Kılıçlar A.Ş önemli bir rol üstlenmiştir. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı ithalat ve ihracat faaliyetleriyle sektörde öncü olmanın verdiği bilinç ve sorumlulukla Kılıçlar A.Ş, sektöründe sürdürülebilir büyüme göstermek adına daima çalışmaktadır.


Bu çerçevede kalite anlayışını ispatlamış ISO-9001 Belgesi'ne sahip bir kuruluştur. Faliyetlerine başladığı günden beri ilkelerine bağlı kalarak çalışmalarını sürdüren Kılıçlar A.Ş, müşteri memnuniyetinin, hedefe ulaşma yolundaki en önemli etken olduğunun farkında olup, iş kapasitesini daha da arttırarak verdiği hizmete aralıksız devam edecektir.

Türkiye’nin önde gelen en iyi organize edilmiş limanı olan İzmir Limanı'ndan yapılan ihracatımız hem ülke ekonomisi için hem de çevre için ayrı bir değer taşımaktadır. Kılıçlar, tüm bu iş akışında görev disiplini ve hız ilkelerini yerine getirmeye çalışır. Müşteri memnuniyetinin öneminin, hedefe ulaşma yolundaki en önemli etken olduğunun daima farkındadır.

Çevre Koruma ve Geri Dönüşümlü Maddeleri Toplama Derneği "ÇEVSE" nin bir üyesi olarak firmamız; tüketimi gün geçtikçe artan geri dönüşümlü maddelerin toplanması ve çevrenin korunması ilkesi ile doğadaki geri dönüşüm zincirinin en önemli halkalarından birini oluşturarak, hassas çalışmalarıyla bilinçli bir hizmet vermektedir.